picture

Zīda sejas maskas —Jūsu un apkārtējo drošībai un veselībai

image

Pašlaik sejas masku lietošana vairs nav diskutējams jautājums! Tas ir pierādīts, un tas ir fakts! Sejas maskas palīdz aizkavēt pasauli pārņēmušo vīrusu izplatību. Tāpat ir pierādīts, ka sejas maskas nesamazina skābekļa pieplūdumu. Kā nekā ārsti un citi speciālisti jau iepriekš tās ir valkājuši diendienā. 

Šajā gadījumā svarīgākais ir fakts, ka sejas maskas ir īpaši nozīmīgas, lai mazinātu vīrusu izplatību laikā, kad persona jau ir inficēta, bet vēl nav slimības simptomu. Tieši šis ir bīstamākais vīrusu transmisijas posms, jo ļaudis ar simptomiem jau cenšas pašizolēties. Svarīgi, ka inficēšanās gadījumā slimības gaitu ietekmē vīrusukoncentrācija jeb daudzums. Sejas masku lietošana būtiski samazina vīrusu koncentrāciju, tādējādi mazinot slimības gaitas smagumu. 


Zīda sejas maskas —efektīvs, veselīgs un elegants risinājums


Masku deficīts globālās pandēmijas laikā ir rosinājis veikt daudz dažādu pētījumu. Pasaules veselības organizācija informē, ka gandrīz jebkādu masku lietošana sniedz noteikta līmeņa aizsardzību. Protams, N95 jeb FFP2 maskas ir efektīvākās, bet tās galvenokārt tiek rezervētas medicīnas personālam. Šīs maskas tāpat kā medicīniskās maskas ir paredzētas vienreizējai lietošanai. 
Cita alternatīva ir auduma maskas, kam noteikti ir jābūt pašūtām trīs kārtās, lai vienlaikus nodrošinātu maksimālu aizsardzību un elpotspēju. Tās bieži vien tiek papildinātas ar maināmiem filtriem. 

Zīda pozitīvo īpašību dēļ auduma masku vidū īpašu atsaucību pētījumos ir guvušas zīda maskas:

Zīds ir antibakteriāls, elpojošs, hipoalerģisks, neveido putekļus (pretēji kokvilnai un citiem audumiem), nerada ādas kairinājumu utt. Tāpat ir svarīgi, ka caur zīda masku ir daudz vieglāk elpot un tā neuzkrāj mitrumu, kā tas notiek ar kokvilnas maskām. Maigais zīda audums ir īpaši ieteicams personām ar jutīgu ādu, astmas un alerģijas slimniekiem.


Turklāt svarīgi, ka zīda maskas izskatās daudz elegantāk. Ja jau valkāt masku, tad droši, ērti un eleganti! 

Papildu drošība —filtri 


Zīda maskai ir trīs kārtas, kas to jau padara par gana drošu vīrusu izplatības mazināšanā un aizsardzībā no tiem. Protams, tāpat kā citas maskas, arī zīda maskas nenodrošina 100% aizsardzību, tādēļ tās ir pašūtas tā, lai valkātājs varētu pats mainīt filtrus, kas nodrošina vēl lielāku aizsardzību. PM2.5 filtri ir veidoti 5 slāņos, un to aizsardzība ir pielīdzināma N95 jeb FFP2 masku efektivitātei. Tos var iegādāties internetā. Maskas kopšana


Tāpat kā citas vairākkārt lietojamās maskas, arī zīda maska ir regulāri jāmazgā un jāvēdina. Filtri ir jāmaina. Ja masku lietojat tikai dažas minūtes vai stundas, varat to pēc lietošanas vēdināt — vislabāk ārā vai telpā, kur neviens neuzturas. Tāpat masku ir iespējams dezinficēt, to gludinot, jo vīrusi neiztur augstu temperatūru. Varat gludināt masku līdz 110 °C temperatūrā. Lai justos droši un pārliecināti, varat to darīt pēc katras lietošanas reizes. 
Reizi nedēļā vai ja esat uzturējies vietā, kur ir īpaši daudz ļaužu, ir ieteicams nomainīt masku, kā arī mainīt filtru. 
Mazgājiet masku ar rokām. Ja vēlaties, Varat mazgāt masku veļasmašīnā saudzīgajā režīmā, ieliekot to mazgāšanas maisiņā. Izmantojiet dabiskus mazgāšanas līdzekļus. Vairāk par zīda sejas masku kopšanu. 

Maskas lietošana


Jebkādu sejas masku lietošanā ir svarīgi to nemitīgi neaiztikt, nevilkt augšā un lejā,jo tādējādi, ja uz tās ir vīrusi, Jūs riskējat, ka tie nonāks uz Jūsu rokām, bet pēc tam, piemēram, acīs, ja tās berzējat. Gan uzvelkot, gan novelkot masku, centieties tās auduma daļu neaiztikt ar rokām. Ņemiet, uzlieciet un novelciet masku, turot to aiz gumijām. Gumijas stingrību ir iespējams regulēt, tādējādi pielāgojot masku galvas lielumam. 
Kad masku nevalkājat, vēdiniet to vai ievietojiet plastmasas maisiņā, pārlokot to ar ārējo daļu uz augšu. Tādējādi Jūs pasargājat maskas iekšējo daļu, kas vēlāk pieskarsies Jūsu sejai. 

Resursi 


Comments