picture

Kā noteikt zīda šķiedru pildījuma segas kvalitāti un izprast cenu atšķirības!

image

Zīda segu cenu atšķirības tirgū mulsina daudzus. Tas ir viens no biežāk uzdotajiem jautājumiem, īpaši, ja cilvēks vēlas maksāt cenu, kas atbilst preces kvalitātei, un nepārmaksāt.


Uz etiķetes obligāti ir jābūt norādītam, kuras šķirnes zīds ir pildījumā. Nepietiek vien ar norādi: 100 % zīda pildījums! Pastāv divas zīda šķirnes, ko lieto segas pildījumā: mulberry (zīdkoka) zīda šķirnes pildījums ir dārgāks, bet tussah (savvaļas) zīda šķirnes — lētāks. Vienmēr pārliecinieties arī par to, lai nav citu mākslīgo šķiedru piejaukuma!
Augstvērtīgas zīda šķiedras segas nestepē, šķiedru no iekšpuses piediedz ar rokām pa segas perimetru. Retās vietās ir iespējami nelieli apļveida stepējumi drošībai, taču bez tiem var arī iztikt, jo augstvērtīga zīda šķiedra ir gara, tā pārklājas no viena segas gala līdz otram. Īsas zīda šķiedras pildījuma segām stepējums ir biežāk: tad izmanto kvadrātveida vai smalkus rakstus. Tātad — jo retāks stepējums, jo augstvērtīgāka ir sega.
Apskatiet pildījuma daudzumu, kas ir norādīts svarā! Svars var būt izteikts gramos, kilogramos vai gramos uz kvadrātmetru. Iespējams, salīdzinot divas atšķirīgu cenu segas, būs skaidrs, ka vienkārši atšķiras pildījuma daudzums, piemēram, vasaras segai (1000 g) un vissezonas segai (1500 g) cena nekādi nevar būt vienāda. Noteikti par to pārliecinies!


Jebkurai kvalitatīvi, rūpīgi izgatavotai ar zīda šķiedru pildītai segai ir jābūt nodrošinātai ar rāvējslēdzēju, lai būtu iespēja apskatīt zīda šķiedras pildījumu. Tad varat būt drošs, ka zīda šķiedra ir dabiska, variet noteikt šķirni un tās kvalitāti. Ja pildījumu aplūkot nav iespējams, atliek vien minēt, kas ir pildījumā.Mulberry zīda šķiedras krāsai ir jābūt mazliet bēšai, pērļu tonī, tā nedrīkst būt tīri balta. Tai ir jābūt ar matētu spīdumu, nevis spoži spīdīgai. Tussah zīda šķiedras krāsai ir jābūt iedzeltenai.


Taustot zīda šķiedra ir maiga, kā arī izturīga pret plīsumiem. Pamēģinot noplūkt nedaudz šķiedras, pārliecināsieties, ka mulberry zīda pavedieni ar grūtībām stiepjas un plīst, savukārt tussah šķiedra plīst daudz vieglāk jau pēc 10–20 cm.


Pamēģiniet zīda šķiedru dedzināt: no segas izvelciet nelielu zīda šķiedras pavedienu, nogrieziet un aizdedziniet to. Zīda šķiedra degs lēni, aromātam ir jāatgādina degoša organiska viela — kā dedzinot matus vai nagus, beigās jāpaliek oglītēm, kuras paberžot pirksti kļūst melni. Sintētisks materiāls degs ātri kā polietilēns, tam būs cits smārds, neveidosies oglītes, bet apaļa bumbiņa.
Atveriet zīda segas rāvējslēdzēju un paskatieties, vai zīda šķiedrai ir tieksme ķerties pie segas pārvalka un ne tikai, arī pie pirkstiem, kad šķiedru taustīsiet. Ja tā ir, tas nozīmē, ka zīda šķiedras pildījums ir augstākās kvalitātes garšķiedras mulberry zīds.


Ja informācija tev noderēja, priecāšos, ja padalīsies tālāk! Paldies!

Comments