picture

Zīda auduma kvalitātes mērvienība momme

image

Momme (mm) ir mērvienība, kuru tradicionāli izmanto zīda auduma kvalitātes mērīšanai. Saīsinot mommi bieži vien apzīmē ar mm. 1 momme ir 4,34 grami zīda uz 1 kvadrātmetru auduma. Tātad šī mērvienība norāda uz zīda auduma smagumu un blīvumu. Jo vairāk mommju, jo blīvāks, izturīgāks un greznāks ir audums un ilgāks tā kalpošanas laiks.


Zīda ražošanas procesā zīda pavedienu blīvums un skaits tiek pielāgots, lai kontrolētu auduma svaru un blīvumu – auduma kvalitāti mommēs. Piemēram, 25 mommju šarmēzes jeb muslīna (franču val. charmeuse) audumā zīda šķiedru pavedieni tiek austi tuvāk viens otram, tādējādi tiek izmantots vairāk zīda, nekā tā būtu 19 mommju šarmēzes audumā. Augstāka mommju skaita zīda audumus izgatavo arī ar vairākiem zīda pavedieniem kopā. Šajā gadījumā mommes mērvienību var pārvērst uz pavedienu blīvuma mērvienību (TC), ko parasti izmanto kokvilnas auduma kvalitātes mērīšanai. Tomēr visbiežāk zīda kvalitātes noteikšanai izmanto mērvienību momme.

Dažādi zīda auduma veidi un to mm daudzums:

  • organza — 4–6 mm;
  • šifons — 6–8 mm;
  • kreps (crepe de Chine) — 12–16 mm;
  • šarmēze (muslīns) (franču val. charmeuse)  — 12–30 mm (visbiežāk izmanto gultasveļā);
  • neapstrādāts zīds — 35–40 mm (tas ir ļoti smags zīds ar tekstūru).


22 mm ir par 16 % vairāk zīda nekā 19 mm, 25 mm — par 32 % vairāk zīda nekā 19 mm, 30 mm —par 58 % vairāk zīda nekā 19 mm. Mommju pieaugums nosaka zīda auduma īpašības un pieaugošo cenu.


Kāds būtu piemērotākais zīda audums gultasveļai


Lielākā daļa zīda gultasveļas tiek izgatavota tieši no šarmēzes zīda. Ar šarmēzi apzīmē audumu, kas tiek austs aušanas pinuma veidā, tādējādi nodrošinot papildu spīdumu priekšpusē (labajā pusē) un matējumu, blāvumu apakšā (kreisajā pusē).

12 mm šarmēzes zīds ir ļoti viegls, smalks, plāns un caurspīdīgs, bet 30 mm šarmēzes zīds — smagāks, biezāks un necaurspīdīgs. Gultasveļai vispiemērotākais ir 19 mm, 22 mm un 25 mmzīda audums, to arī šim nolūkam visbiežāk izmanto.

Šarmēzes gultasveļa, kas izgatavota no 30 mm zīda, ir ārkārtīgi grezna, ar maigu spīdumu, ļoti izturīga, salīdzinot, piemēram, ar 19 mm zīda gultasveļu. Tātad — jo lielāks rādītājs mommēs, jo kvalitatīvāka un izturīgāka, arī dārgāka zīda gultasveļa. Par luksusa kategoriju uzskata zīdu, sākot ar 25 mm.

Zinot mommju nozīmi, jūs varat izvēlēties zīda gultasveļu atbilstīgi savām prasībām, komfortam un budžetam. Pirms zīda gultasveļas pirkšanas vienmēr noskaidrojiet, kāds ir mommju rādītājs, par to obligāti ir jābūt informācijai aprakstā.


Silk Secret zīda produkcija


Silk Secret zīda gultasveļa un dažādi zīda aksesuāri ir izgatavoti no simtprocentīga garšķiedras mulberry šarmēzes zīda, kam ir 19 mm vai 22 mm, tātad jums ir izvēles iespējas. Abu mūsu izmantoto audumu kvalitāte ir vienlīdz augsta, šis zīds, nodrošinot patīkamu mīkstumu, maigumu, maksimālu komfortu un izcilu naktsmieru, arīdzan piešķir elegantu luksusa izskatu guļamistabai. Izstrādājumus varat mazgāt veļasmazgājamajā mašīnā, taču — stingri ievērojot kopšanas instrukciju.

Lai gan, izvēloties zīda gultasveļu ar augstāku mommju rādītāju, ieguldījums ir lielāks, tā ir liela priekšrocība ilgtspējīgai lietošanai un vieglākai kopšanai.

Izvēlies Silk Secret zīda gultasveļu

Comments