picture

Zīda resursi ir neizsmeļami

image

Zīda resursi ir neizsmeļami

Kad atklāju unikālo zīda iespaidu uz mūsdienu cilvēka labsajūtu miegā, nolēmu arī citiem parādīt, ka, lietojot dabas materiālus, labs un veselīgs miegs ir iespējams. Turklāt labs un veselīgs miegs ieved mūs enerģiskā un harmoniskā dienā. No tā taču neatteiktos neviens!


Zīds mūsdienās

Zīds patiešām ir dabas radīts materiāls, kas cilvēkiem mūsdienās ir pieejams dažādos veidos un formās. Tā ir viena no senāk zināmajām un plaši lietotajām šķiedrām. Aplūkojot, kā ir attīstījusies zīda tekstila joma un tā lietošanas veidi un iespējas, jāsecina, ka zīds ir pārtapis par inovatīvu un mūsdienām piemērotu materiālu. Daudzu tūkstošu gadu garumā tā vērtība nav zudusi, bet tikai pieaugusi. Zīda resursi ir neizsmeļami, tāpēc tas turpina sniegt savu pienesumu un, pārtopot citos veidolos un iespējās, iet kopsolī ar straujo pasaules attīstību.


Noslēpums ir faktā, ka zīda šķiedrai — dabiskai šķiedrai, kura bagāta ar aminoskābēm, kas līdzīgas cilvēka šūnu aminoskābēm, — piemīt milzum liela vērtība. Zīda šķiedras vienmēr būs draudzīgas cilvēka ķermenim, ādai un matiem. Šobrīd zīda proteīni plaši tiek izmantoti matu, sejas un ķermeņa ādas kopšanas līdzekļu ražošanā — atveseļošanas un atjaunošanas nolūkos, savukārt no zīda audumiem tiek ražots apģērbs, aksesuāri un gultasveļa, kas nodrošina cilvēka labsajūtu un komfortu gan dienas, gan naktsmiera laikā. Tātad zīds tiek izmantots gan smalku nanodaļiņu, gan pulvera, gan šķiedras, gan auduma veidā. Cik apbrīnojami plaši un daudzveidīgi!


Starp visiem nosauktajiem zīda izmantošanas veidiem vēlos izcelt no zīda izgatavotās segas. Tas ir vienkāršs, bet vienlaikus inovatīvs izstrādājums, kas spēj pielāgoties jebkuram laikam, arī mūsdienām un rītdienai. Un — pats galvenais — tas spēj attaisnot mūsdienu cilvēka prasības.

Esmu atklājusi zīda segu ieguvumus cilvēkam, tāpēc turpinu dalīties un stāstīt par to.

Seko mūsu zīda noslēpuma stāstam, lasot mūsu bloga rakstus vai sociālajos tīklos - 

Facebook - SilkSecret

Instagram - silksecret_silktextile

Comments