picture

Spilvena un zīda spilvendrānas saderība. Svarīgs padoms!

image

Vēlēšanās gulēt uz zīda spilvendrānas kļūst arvien populārāka, jo zīda maigās un mīkstās šķiedras sniedz patiešām brīnišķīgas sajūtas un palīdz baudīt kvalitatīvu naktsmieru, kas pozitīvi ietekmē ne tikai pašsajūtu, bet arī izskatu. Zīds ir skaistas ādas un matu noslēpums! Zīda dāsnums ir ārkārtīgi liels, taču, lai tas kalpotu iespējami ilgi, zīds arī prasa pretī saudzīgumu un rūpīgu mazgāšanu. Jau iepriekšējos ierakstos dalījos ar sīku un izsmeļošu zīda gultasveļas kopšanas instrukciju, ko iesakām ik pa laikam izlasīt.

Taču ir vēl viens būtisks faktors, kas būtu jāpatur prātā, pirms tu sāc lietot savu burvīgo spilvendrānu. Tā kā zīdam ir smalka tekstūra, rūpīgi jāizvēlas spilvens. Pieredze rāda, ka nozīme ir arī spilvenam, kas ievietots zīda spilvendrānā.

Spilvenam, kuru paredzēts lietot zīda spilvendrānā, jābūt saskanīgam ar spilvendrānas materiālu — iespējami mīkstākam, maigākam un saderīgam izmēros. Ja tas tā nebūs, zīda audums šuvju vietās var iestiepties un izsprukt no vīles, veidojot plīsuma efektu. 

Kāpēc tas tā varētu notikt, un kādi spilveni deformē zīda spilvendrānu? Minēšu dažus piemērus:

  • gan apjomā, gan izmērā pārāk liels spilvens — saprotami, ka spilvendrānas audums tiks iestiepts, citiem vārdiem — plēsts;
  • pārāk maza izmēra spilvens — miega laikā, grozoties vai kārtojot spilvenu, zīda spilvendrāna tiek neapzināti pavilkta (jo tam ir daudz brīvas vietas), spilvendrāna tiek raustīta, tādējādi berzes dēļ tā tiek iestiepta un ar laiku ieplēsta;
  • spilvens ar izteiktām, stingri nošūtām malām — smagās malas berzējas pret smalko audumu;
  • spilvena nestandarta forma, piemēram, ar ielokiem, — spilvena izbīdītie stūri, piekļaujot audumu ielokos, spiežas spilvendrānā, šajās vietās radot papildu slogu;
  • raupja vai rievaina auduma spilvena apvalks — berze ir intensīvāka;
  • spilvena pildījums, kas nepakļaujas un spēcīgi notur spilvena formu.

Par spilvena kritērijiem mēs aizdomājamies samērā maz, bet te lieliski iederas teiciens — sāc ar iekšiņu un tikai tad spodrini ārpusi. Ja izvēlies kvalitāti, veido to it visā. Tas simtprocentīgi atmaksāsies, jo iegūsi maksimālo plānotās vērtības efektu. Tas neattiecas tikai uz zīdu, bet uz visām lietām, ko izvēlies ap sevi!

Ja tavs pašreizējais spilvens līdzinās kādam no aprakstā minētajiem, tomēr tas ir tavs ideālais spilvens, iesaku izvēlēties atbilstīgas kvalitātes (blīvuma) zīda spilvendrānu. Jo blīvāks zīda audums, jo stingrāks tas būs un ilgāk kalpos. Par zīda kvalitātes blīvuma parametru dalīšos nākamajos ierakstos.

Zini, ka mēs nodrošinam pilnu komplektāciju - gan zīda pildījuma spilvenu, gan atbilstīgu zīda spilvendrānu.

Comments