picture

Visiem pirkumiem Latvijas robežās, neatkarīgi no vērtības, piegāde bez maksas. Spēkā līdz 31.augustam.

Ieteikumi, rūpējoties par zīda šķiedras pildījuma gultasveļu

image

Zīda šķiedras pildījuma sega un spilveni sniedz ārkārtīgi patīkamas sajūtas un veicina visdziļāko miegu. Šie dabiskie roku darba izstrādājumi ir vērtīgs ieguvums jūsu veselībai. Taču — kā pagarināt zīda izstrādājumu kalpošanas laiku?

Tā kā zīda šķiedra ir hipoalerģiska un antibakteriāla, kopt zīda izstrādājumus ir ļoti viegli. Ja ievēro vienkāršos lietošanas un kopšanas pamatnosacījumus, nopietna tīrīšana nav nepieciešama ļoti ilgi, dažkārt pat visu produkta mūžu.


Ikdienas kopšana


Zīda šķiedras pildījuma segu un spilvenu vienmēr lietojiet noņemamā, mazgājamā pārvalkā, kas tos pasargā no sasmērēšanās un biežas mazgāšanas. Pārvalkam izvēlieties sev tīkamāko materiālu — zīdu, kokvilnu, satīnu.


Viens no galvenajiem zīda segu un spilvenu kopšanas nosacījumiem ir regulāra vēdināšana. Tā nodrošinās zīda šķiedras pildījuma atjaunošanos, ļaus izstrādājumiem kalpot efektīvāk un ilgāk. Vēdināšanai izvēlieties viegli vējainu, sausu un saulainu dienu, bet neizkariet izstrādājumu tiešos saules staros. Iesakām vēdināt vismaz divas reizes gadā pa divām stundām. Segas pakariniet uz veļas auklas, spilvenus novietojiet horizontāli uz kādas pamatnes ārā vai uz balkona.
Pēc lietošanas segu uzreiz nesalokiet, ļaujiet tai mazliet pavēdināties un piepildīties ar gaisu. Arī spilvenu pēc lietošanas atstājiet brīvi guļam un uzbužiniet, lai tas piepildās ar gaisu. Jo vairāk gaisa būs segā un spilvenos, jo tie būs mīkstāki, ātrāk izdalīs naktsmiera laikā uzkrāto mitrumu un atjaunosies.


Spilvena papildu aizsardzībai iesakām izmantot vēl vienu spilvendrānu vai mūsu piedāvāto zīda šķiedrām pildīto aizsargspilvendrānu. Pievērsiet uzmanību, ka zīda spilvenus Harmonija piedāvājam jau komplektā ar spilvendrānu. Abas spilvendrānas regulāri mazgājot, spilvenu spēsiet uzturēt tīru visu tā kalpošanas laiku.


Nopietnāka kopšana


Ja sadzīvisku apstākļu dēļ segas apvalku gadās nosmērēt, tad mājas apstākļos atsevišķas traipu vietas droši varat mazgāt ar vēsu ūdeni, kura temperatūra nepārsniedz 30 ℃, un dabisku, zīdam paredzētu mazgāšanas līdzekli. Lai atdalītu lieko mitrumu, izstrādājumu nosusiniet starp diviem dvieļiem un pēc tam to dabiski izžāvējiet.


Segas un spilvenus, kuru pildījumā ir mulberry zīds WashMe, mājas apstākļos drīkst mazgāt ar rokām un veļas mazgājamajā mašīnā. Ja izmantojat veļas mašīnu, izvēlieties saudzējošo režīmu vai speciālo zīda mazgāšanas režīmu. Maksimālā ūdens temperatūra nedrīkst pārsniegt 30 ℃. Izmantojiet zīda izstrādājumu kopšanai paredzētu mazgāšanas līdzekli. Neizmantojiet līdzekļus, kuru sastāvā ir balinātājs, jo tas var sabojāt zīda šķiedru. Izvēlieties minimālu centrifūgas ātrumu — ne vairāk par 400 apgr./min. Žāvējiet dabiski siltā, vējainā vietā izklātā veidā. Nežāvējiet zīda izstrādājumus tiešos saules staros. 
Atcerieties! Izstrādājumus, kas pildīti ar dabisku zīda šķiedru, nav ieteicams mazgāt ļoti bieži — daudzreizēja mazgāšana (ūdens, mazgāšanas līdzekļi, berzēšana u. tml.) var kaitēt dabiskajām zīda šķiedras īpašībām, samazināt izstrādājuma vērtību un bojāt tā izskatu. Mazgāšanu iesakām ne biežāk kā reizi 3 gados. Ja jums ir biezāka un lielāka izmēra sega, pirms mazgāšanas apdomājiet, vai spēsiet nodrošināt saudzīgu tās mazgāšanu un žāvēšanu.


Zīda pildījuma segas un spilvenus iespējams ķīmiski tīrīt, bet pārliecinieties, ka sauso ķīmisko tīrīšanu veic profesionāli, ar kvalitatīviem tīrīšanas līdzekļiem, atbilstīgām tehnoloģijām un piemērotos apstākļos.


Ja segu un spilvenu kādu laiku nelietojat, iesakām uzglabāt to termoregulējošā iepakojumā sausā vietā, ne tiešos saules staros.


Gultasveļas revīzija un nomaiņa


Ik gadu veltiet laiku savas ģimenes gultasveļas piederumu revīzijai.
Aplūkojiet, kādā stāvoklī šobrīd ir segas un spilveni, vai tie nav jānomaina pret jauniem, piemēram, varbūt ir beidzies lietošanas laiks — segas tiek izmantotas vismaz 5 gadus un spilveni — vismaz 3 gadus; varbūt tagadējā sega un spilvens nenodrošina nepieciešamās funkcijas un nerisina problēmas, kas jums traucē baudīt labu un dziļu miegu.
Lietojot zīda pildījuma segas un spilvenus, gultasveļu iesakām mainīt katru nedēļu. Tādējādi jūs pasargāsiet izstrādājumus no sasmērēšanās un paildzināsiet to kalpošanas laiku.


Starp citu, šodiena ir ideāli piemērota, lai izvēdinātu sava miega sargus!

Silk SecretComments