Prasmīgi soļi, kā tīrīt zīda gultas veļu

Zīda gultas veļas pieskāriens ikvienam lietotājam rada gluži vai atkarību, un tad cita gultas veļa vairs nav iedomājama. Smalkās un maigās zīda šķiedras mūsu ādai sniedz ārkārtīgi patīkamas sajūtas, pretī prasot tikpat īpašas rūpes un zināšanas par zīda tīrīšanu. Lai gan tīrīšana ir šķietami vienkārša, ir jāzina daži knifi, lai to veiktu kvalitatīvi un vienlaikus saudzējoši un lai zīda gultas veļa kalpotu ļoti ilgi. Ir trīs veidi, kā tīrīt zīda gultas veļu, — mazgāšana ar rokām, mazgāšana veļas mašīnā un tīrīšana ķīmiskajā tīrītavā.


Mazgāšana ar rokām

Mazgāšana ar rokām ir pati drošākā, jo katru soli varam kontrolēt paši. Tas ir pats saudzējošākais tīrīšanas veids. Tā kā zīda audumam ir smalka faktūra, ir ļoti viegli mazgāt pat vislielāko gultas veļas komplekta daļu.

Esam sagatavojuši fotoinstrukciju, lai iespējami precīzāk pastāstītu, kā ar rokām mazgāt zīda gultas veļu.


1. Ūdens sagatavošana. Sagatavojam vēsu ūdeni, ne siltāku par 30 ℃. Pievienojam dabiskas izcelsmes mazgāšanas līdzekli. Ievērojam, ka šķidrais mazgāšanas līdzeklis labāk izšķīst ūdenī, savukārt pulveris var radīt nosēdumus uz auduma. Ūdeni maisām, kamēr līdzeklis pilnīgi izšķīdis.

2. Mazgāšana. Zīda gultas veļu liekam ūdenī, bet lieki nemērcējam: jo īsāku laiku izstrādājums atradīsies ūdenī, jo labāk. Mazgājam maigām roku kustībām, zīda izstrādājumu spaidot, nevis spēcīgi beržot, īpaši izteikti kādu atsevišķu vietu. Pēc mazgāšanas gultasveļu viegli izgriežam.3. Skalošana. Gultas veļu izskalojam jaunā, ļoti vēsā ūdenī. Veļas mīkstinātāju pievienojam tikai tad, ja tas ir dabiskas izcelsmes līdzeklis, kas paredzēts tieši šādu audumu kopšanai. Pēc skalošanas veļu viegli izgriežam — tā, ka audums paliek izteikti mitrs, no tā tek ūdens. Ja vēlamies atdalīt lieko mitrumu, gultas veļu nosusinām starp diviem dvieļiem.

4. Centrifugēšana. Centrifūgu labāk neizmantot, jo tā var negatīvi ietekmēt zīda šķiedras kalpošanas ilgumu: zīda šķiedra tiek sasista, ar laiku tā var ātrāk ieplīst un sairt. Ja veļas mašīnas centrifūgu tomēr izmantojam, izvēlamies mazāko apgriezienu skaitu, ne vairāk par 400 apgr./min.


5. Žāvēšana. Zīda gultas veļu slapju pakarinām uz veļas auklas. Tā žūst ļoti ātri.

6. Gludināšana. Lai to veiktu iespējami ērtāk un saudzīgāk, gludinām ar tvaika gludekli: tvaiks palīdz izgludināt un atjaunot zīda šķiedras. Izmantojot parasto gludekli, gludinām no kreisās puses un tad, kad izstrādājums vēl ir nedaudz mitrs. Gludekļa karstums — līdz 110 ℃.


Svarīgi!

  • Neizmantojiet līdzekļus, kuru sastāvā ir balinātājs un citas ķīmiskas vielas, kas var sabojāt zīda šķiedru, sekmējot ātrāku ieplīšanu un sairšanu!
  • Izmantojiet dabiskas izcelsmes mazgāšanas līdzekļus ar atzīmi„eco”, „smalkai un delikātai veļai”, „zīdam un vilnai”! Atbilstīgākie zīmoli: „Amway”, „Seal”, „Neutral”.
  • Neturiet zīdu ūdenī un neberzējiet to! Jo ilgāk zīds stāv ūdenī un jo vairāk tas tiek berzēts, jo ātrāk šķiedra nolietosies, ātrāk ieplīsīs un sairs.
  • Zīda gultas veļa dabiski ātri žūst, tāpēc neizmantojiet žāvēšanas mašīnas!
  • Nežāvējiet zīda gultas veļu tiešos saules staros vai uz apsildes ierīcēm!
  • Zīda gultas veļu mazgājiet atsevišķi no citu veidu audumiem, tumšākus izstrādājumus — atsevišķi no gaišajiem!

Lūk, tīra un mirdzoša zīda gultas veļa! Ievērojiet šos tīrīšanas soļus, un zīda gultas veļa kalpos vēl ilgus gadus!Comments