Izvēlieties vienu no trim kopšanas veidiem: mazgāšanu ar rokām, mazgāšanu veļasmašīnā vai ķīmisko tīrīšanu.
Vissaudzīgāk: zīda gultasveļu mazgājiet ar rokām —maigām kustībām, neberzējot, izskalojiet vēsā ūdenī un viegli izspiediet.
Veļasmašīnā: izvēlieties vissaudzīgāko mazgāšanas režīmu, kas paredzēts zīdam, mašīnā ielieciet ražotāja paredzēto veļas daudzumu (svaru), ievietojot to speciālajā smalka un maiga materiāla mazgāšanas maisiņā. Neizmantojiet centrifūgu, bet, ja to darāt, ātrumam nevajadzētu pārsniegt 400 apgr./min.
Ķīmiski tīrot: pārliecinieties, ka ķīmisko tīrīšanu veic profesionāli, ar kvalitatīviem tīrīšanas līdzekļiem, iekārtām un pareiziem tīrīšanas uzstādījumiem.
Vispārīgie nosacījumi
Izvērtējiet, cik bieži nepieciešams mazgāt zīda gultasveļu, — retāka mazgāšana ļaus iespējami ilgāk saglabāt zīda dabiskās īpašības.
Pirms mazgāšanas zīda gultasveļu izvelciet uz kreiso pusi.
Zīda gultasveļu mazgājiet atsevišķi no citu veidu audumiem, tumšākus izstrādājumus — atsevišķi no gaišajiem.
Zīda gultasveļu un aksesuārus nevāriet un nemērcējiet.
Ieteicamā ūdens temperatūra — 10–20 ℃, bet ne vairāk par 30 ℃.
Izmantojiet šķidru, dabisko šķiedru mazgāšanai paredzētu mazgāšanas līdzekli atbilstīgā daudzumā. Neizmantojiet pulverus, balinošus mazgāšanas līdzekļus, veļas mīkstinātājus.
Pēc mazgāšanas un skalošanas audumam jābūt izteikti mitram, no tā var tecēt ūdens. Ja vēlaties atdalīt lieko mitrumu, gultasveļu nosusiniet starp diviem dvieļiem.
Žāvējiet akurāti izklātu, dabiski, neizkarot tiešos saules staros un neizmantojot žāvēšanas mašīnas un apsildes ierīces.
Gludiniet no kreisās puses, kamēr zīda izstrādājums vēl nedaudz mitrs. Gludekļa karstums — līdz 110 ℃.
Uzmanību! Veikals neuzņemas atbildību par veidu, kā klients lieto un kopj zīda gultasveļu. Zīda gultasveļa, kas jau lietota un mazgāta, atpakaļ netiek pieņemta!